Wysyłka paczek: dziś o 18:00
22 230 2690

Kupowanie hulajnogi wyczynowej

Kiedy już wiesz czym różnią się hulajnogi „marketowe” od tych projektowanych przez profesjonalistów oraz znasz budowę hulajnogi wyczynowej, przyszedł czas na dokonanie wyboru.

Oto kilka wskazówek, czym powinieneś się kierować przy wyborze hulajnogi.

Hulajnoga wyczynowa dla osoby początkującej

Wybierając hulajnogę wyczynową dla osoby początkującej przede wszystkim należy się skupić na jej wymiarach i wadze. Wysokość hulajnogi musi być dopasowana do Twojego wzrostu – kierownica powinna sięgać wysokości pachwin, kiedy stoisz na decku. Waga powinna być dostosowana do Twoich możliwości siłowych. Jeżeli dopiero zaczynasz i nie masz jeszcze rozbudowanych odpowiednich partii mięśni – wybieraj jak najlżejszą hulajnogę.

Hulajnoga wyczynowa dla osoby średnio-zaawansowanej

Hulajnoga dla osoby średnio-zaawansowanej powinna być dostosowana pod względem jej przeznaczenia, czyli Twojego stylu jazdy. Jeżeli preferujesz jazdę na parku, Twoja hulajnoga powinna być wyposażona w mniejszą kierownicę oraz krótszy podest. To sprawi, że będzie Ci zdecydowanie łatwiej wykonywać wszystkie tricki i ewolucje powietrzne. Kiedy jednak lepiej czujesz się na „streecie” zasada działa w odwrotną stronę. Kierownica powinna być nieznacznie wyższa, a podest dłuższy. Dzięki temu zachowasz lepszą kontrolę nad hulajnogą wykonując tricki na przeszkodach ulicznych. Jeżeli chodzi o wagę takiej hulajnogi, to tak samo jak w przypadku hulajnogi dla początkującego, powinna być ona możliwie najlżejsza. Istnieje jednak tendencja, że hulajnogi „streetowe” są cięższe.

Hulajnoga wyczynowa dla osoby zaawansowanej

Kwestia wyboru hulajnogi dla osoby zaawansowanej jest prosta. Zaawansowany zawodnik sam dobrze wie czego chce :).