Darmowa wysyłka powyżej 200zł*
Najbliższa wysyłka paczek: dziś o 18:30
365 dni na zwrot!
+48 22 230 26 90 sklep@scootive.pl
koszyk

Porady techniczne

Techniczne sprawy dotyczące hulajnogi wyczynowej.

Kupowanie hulajnogi wyczynowej

Wybierając swoją pierwszą hulajnogę należy zwrócić uwagę na:

  • Wzrost

    Na początku powinniśmy dobrać odpowiednią wysokość hulajnogi. Stojąc na podeście kierownica powinna sięgać wysokości pachwin lub wyżej – ma to duże znaczenie. Wybierając za niską hulajnogę narażamy się na nieodpowiednią pozycję, co może powodować ból pleców po dłuższej jeździe. Wybierając wyższą hulajnogę, mamy możliwość dostosowania jej wysokości poprzez przycięcie kierownicy, dostosowując ją do wzrostu użytkownika (należy pamiętać, że przycięcie kierownicy wiąże się z utratą gwarancji na kierownicę).

  • System kompresji

    Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest system kompresji. Ważne aby w hulajnodze nie było przestarzałego rozwiązania, jakim jest gwintowany system kompresji – jest on stosowany jedynie w tanich, niezaawansowanych hulajnogach i szybko się „luzuje” a jego dokręcenie jest niemożliwe.

  • Waga

    Waga hulajnogi ma ogromny wpływ na zadowolenie z jej użytkowania, szczególnie w przypadku młodych, początkujących riderów. Waga kompletnej hulajnogi to od 3 do 4,5 kilogramów. W przypadku pierwszej hulajnogi warto wybrać możliwie najlżejszą hulajnogę.